Kudy kráčím

23. prosince 2006 v 14:19 |  Labyrint s mým jménem
Kudy? Není tu chodník, ale to přece nevadí. Sice jsem chtěla jít rovnou domů, ale když už jsem tady, tak vzhůru…

*****

Rozcestí. Opět. Ale jaké! Byla jsem si vždy jistá, že tady se neoctnu. Tak se rozhodni, jsi tu svojí vinou… Že nevíš? Ale to přece nejde, volba je na Tobě! Rozhlédni se a jdi!

Blesk z čistého nebe, jak je to možné? Scéna jak z nějakého dramatu. Nikdy jsem si nemyslela, že mě může potkat něco takového. Nevíš proč? Ale nedělej se, jen nechceš vidět. Je to složité, že? Ale musíš zaujmout stanovisko. Ne něčí, ale své vlastní. To za Tebe nikdo neudělá…

*****

První krok, trocha trávy. Kde je vůle, je i cesta. Ale co to? Při každém kroku se polovina mé boty boří do hlíny a nabourává mou stabilitu. Povrch se jeví být pevný, ale půda povoluje pod mýma nohama. Nejistota. S každým pohybem se dostávám dál a dál do území bez opory. Probořím se? Kam?

*****

Tápu ve tmě, do níž jsem zašla. Dobrovolně. Ale občas mi nahání strach. Zastaví mě šestý smysl před propastí? Vím, že moje cesta vede tudy, ale je tenká jako ostří nože. Stačí aby zavál vítr a točím se jako korouhvička. Spadnu? Půjdu dál?

S každým činem atmosféra nabývá bizardnějších rozměrů. Něco není v pořádku, bortí se neotřesitelné struktury. Co se stane, až padnou zcela? Až se usadí prach?

*****

Kráčím po pěšině a obezřetně našlapuji. V tom se ozve ťukání na čelo… De ja vu… Jako na moři nejisté trávy se houpu i jinde. Tápu ve tmě nejistoty, zdráhám se souvislostem a raději nemyslím, nechávám se vést intuicí… Mhouřím oči před ostrým světlem reality a doufám, že vše skončí jako v pohádkách.

Trávník pod nohama se po několika desítkách metrů přestává uhýbat mým krokům. Získávám trochu jistoty. Zde. Ale jinde se stále bořím. Vím to, volím svou cestu i se všemi riziky. Občas se mi zhoupne pod nohama. Někdy je třeba projít bažinou… Oči sice zavírám, ale v nitru vím, co volím. Vždy je to moje cesta, má rozhodnutí a mé kroky. Dojdu tam, kam jsem sama odbočila… A tak to má být.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama