Užitečné náhody

7. března 2008 v 15:06 |  Myšlenky myšky
Na světě existuje spousta náhod, pokud ovšem věříte na náhody :-) Minulý týden mě popadlo něco jako nakupovací horečka. Nevím, čím to bylo, nejspíš jsem už dlouho měla ve stole v sešitku dlouhý soupis věcí, které bych ráda časem měla... takových těch, které jsou úžasné a většinou i užitečné, ale chce si to nákup promyslet a nekoupit první, co se namane.

Nejsem moc nakupovací typ, poslední dobou spíš vše odkládám s myšlenkou "to není nutné" nebo "časem určitě". No a zčista jasna jsem si uvědomila, že pár věcí opravdu potřebuji, jednoduše řečeno, do divočiny nemůžete vyrazit bez baterky a s igelitovou pláštěnkou made in Tesco. Teda můžete, pokud víte, že půjdete s někým, kdo vás zachrání a v případě nutnosti otevře svůj batoh... Jenže můj dobrodinec mě opustil a já plánuju vyrazit pod noční oblohu částečně na vlastní pěst. Takže... je to jasné, musím si koupit čelovku a pláštěnku. Posbírala jsem zkušenosti a dobré rady a vyrazila... a nakoupila.
Jenže nezůstalo jen u toho... když už jsem byla ve městě, rozhodla jsem se podívat po nějakém tom čtivu a knihkupectví mi bývá osudným. Bylo i tentokrát, přesto, že se jednalo o studijní literaturu :-) Poté, co jsem knihy, pytlík s pláštěnkou a tašku s plaváním obtížně navěšela na kolo a na sebe, jsem se rozjela domů. Měla jsem hodně zvláštní pocit. Utratila jsem spoustu peněz, což obnášelo i posun o jendnu nulu navíc. Nebyla jsem si tak úplně jistá, jestli jsem udělala dobře, ale nakonec jsem si to odůvodnila...

Studijní stránka mého já se sice s příchodem nádherných knih příliš neprobudila (ale není to její vina a její čas ještě přijde), ale výsadkové vybavení jsem využila náležitě... noční putování po silnici by bez světla nešlo zdaleka tak jednoduše a bezpečně a takový slejvák a vichřici jsem už dlouho nezažila. A jen ve svetru a bez pláštěnky bych si ho opravdu vychutnala.
Možná je to náhoda... ale obojí se ke mně dostalo přesně tehdy, kdy mělo. A tak to je se vším, vážení :-) Ve své podstatě jsem šťastný člověk, stačí jen si to uvědomit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama