Brdské hřebeny

17. července 2011 v 23:31 |  Cesty za obrzor
Byla to jednoduše krása. Na počátku byl nápad vyrazit na vandr na Brdy, pár mailů a naplánovaná (již předem jasná :-)) trasa a průvodce. A světe div se, všechno vyšlo a bylo nám nádherně.

A tak jsme mohli prožít překvapivě chladnou letní noc pod širákem. Z naprosto jasné noční oblohy zářil obrovitý úplněk a osvětloval les téměř jako ve dne. Všechny hvězdy zastínil, jen vzdálená planeta se vznášela nad vrcholky stromů. Snad Jupiter. Ráno jsme setřásli sousedy mravence a vyrazili dál, až na slunečnou planinu Toku s dalekými výhledy. Na Točník i na Zbiroh, na vzdálený radar, hřeben před Jinci i Plešivec. Obloha byla bez mráčku a my si tam dali snídani v borůvčí.

Letní slunce se snášelo na Brdy a my jsme si ho užívali. Na dopadové ploše a přístupném bunkru, který jsme celý prolezli a na jeho střeše našli trsy mateřídoušky. Na Jindřichově skále, kde jsme dokonce potkali i horolezce. Na rozpadajících se hradbách Valdeku, který už nemá most a opravy se zřejmě týkaly pouze gotických oblouků vstubních bran. A také jsme se sušili po koupeli v rybníčku plném pulců a překvapivě obleženém podél hráze koupajícími se lidmi. Na rozdíl od nás v něm byla prohřátá jen tenoučká vrstva vody přímo na hladině. A možná právě proto byl přesně tím, co jsme v horkém dni potřebovali.

Ještě před západem slunce jsme z posledních sil vystoupili na vrchol Plešivce a podívali se z Kazatelny zpět na místa, kudy jsme prošli. A pak už nás čekal rozdělaný oheň a příjemná společnost, ve které jsme se zvlona usmívali a usínali při soukromém koncertě dlouho do noci. Pohoda, klid, příjemná únava a teplo ve spacáku. Co víc si člověk může přát? Tenhle víkend se po dlouhé době vydařil tak, že jsem s radostí a naplno žila pouze přítomností a nepřemýšlela o ničem jiném. Byla to jednoduše krása.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama