Prosinec 2014

Vůle

28. prosince 2014 v 10:16 Labyrint s mým jménem
Alfa a omega. Můžeš mít talent, uvnitř sebe ty nejkrásnější poklady, na jaké si jen vzpomeneš... ale bez vůle? Bez píle a práce na nich? NIC. Jako by se vše vyhodilo z okna. A ta vůle a píle mi zatraceně chybí. Stříhám si nehty nejprve na levé ruce... té snazší. Pro příjemné pak na ostatní často nezbyde čas. Jenže ono se to vrací. A člověk nemůže mít vždy jen to, co by si přál. Dokonce nesmí.

Souvisí to se vším. S pochopením toho, co skutečně chci. S vytvořením si hranic vůči sobě samé. S pocity, že něco nedokážu či dokážu. Se sebehodnocením. S životem. Se smyslem věcí.

Takže jak si předsevzetí nedávám, tak do příštího roku by tu kandidát byl. Jeden. To bych snad mohla zvládnout...

Medový večer

9. prosince 2014 v 19:47 Střípky bytí

Skrz minuty ticha
vše klidněji dýchá.

Do správných míst se rozprostře.

I teplá vůně na patře...

Lekce

2. prosince 2014 v 20:17 Labyrint s mým jménem
Součástí mé osobní životní filozofie je myšlenka, že každá věc má svůj smysl. Je to lekce. Něco se mně snaží naučit a z nějakého důvodu to je právě pro mne důležité. Tak jo, v poslední době se mi jich pár sešlo. Nových i dávno známých...

  • svoji cestu a vnitřní klid najdu výhradně skrze sebe
  • čekat se svými sny a štěstím na někoho jiného zpravidla znamená nedočkat se, je třeba vyrazit jim vstříc sama a hned... aneb když něco chci, tak pro to něco dělám... pokud ne, asi jsou pro mne důležitější jiné věci
  • abych s někým byla ochotná sdílet svou hloubku, musíme klesat společně
  • nic neočekávat a dívat se je nejlepší cesta k zázrakům života
  • talent bez vůle a píle jakoby nebyl
  • kompromis je vlažný čaj, který uvařil sám ďábel
  • lítost je málo, hněv je lepší, dodá energii k akci

A já trochu lituji, že právě dnes postříbřil červené střechy za oknem první sníh a na větvičkách se blyští drobné rampouchy. Ne pro tu atmosféru, na tu a zimní procházky odlehlými čtvrtěmi v záři oranžových lamp jsem se vlastně těšila. Ale proto, že v mrazu a ve tmě nemůžu zahájit běhací sezonu.
Že by to byl čas pro znovudobití karty do bazénu? Pára stoupající k hvězdnému nebi. Hmm... :-)