Květen 2015

Příprava na cestu

14. května 2015 v 18:57 Střípky bytí
"Hele, dokud máme sílu, tak bychom měly zkusit něco těžšího. Když budeme lézt pořád tyhle lehké cesty, jako minule, nikam se neposuneme. Co se může stát horšího, než že si párkrát odsedneš a nebo spadneš..."
Tak teda jo. Spadla... vlastně asi úplně poprvé, co leze. Chytla jsem ji a navíc jsme dostaly přátelskou radu ohledně jištění osmou a pár tipů na zlepšení, což se hodí. A taky to trochu rozhodilo nervy, protože jsem pak byla dvakrát popotahována dolů, jak nebylo dobře vidět, že zatím ještě nepadám, jen mi prostě nejde ta expreska cvaknout... a stálo mě každý to nespadnutí hodně sil. Holt i malý převis na konci delší cesty je výzva, která není a ještě asi nějakou dobu nebude vůbec zadarmo.

"A nepřipadá Ti, že když chodíš lézt, tak pak máš svalnatý ramena a není to v tílku hezký?"
Stojím před zrcadlovou stěnou při společném nácviku kroků na slowfox a tahle věta se vynoří úplně sama. Nejsou to halucinace nebo přemrštěná sebekritka? Vždyť nemám pocit, že bych pro svou fyzickou kondici něco extra dělala... ta holka, co leze osmičkový převisy se samejma chlapama, ta má ramena fakt namakaný. Ale vidět to je, až když se svlíkne do tílka... Ne, problém nebude v ramenou, ale v hlavě. A nebo ve střihu oblečení :-)

"To se neprojeví hned, ale až za dva tři dny, dokonce se tomu prý říká third day ghost... takže to, že jsi dneska v pohodě vlastně vůbec nic neznamená."
Neznamenalo a dneska ještě rozmasírovávání svalů nejspíš na řadu přijde...

Tak nemám pocit, že by tenhle týden byl ideální přípravou na třítýdenní výlet do hor. Vlastně nemám pocit, že bych ten dlouhodobý příravný trénink nějak oficiálně zahájila... asi ani nepadly konkrétní aktivity, pouze obecná předsevzetí, že to bude potřeba a že to nepodcením. Hm... Utěšuje mě jen to, že tam bude potřeba regenerovat a posilovat úplně jiný svaly, než mám teď namožený :-) A oči - ty budou doširoka rozevřený nad tou krásou!!!